Diş Hekimi Olmak İstiyorum Atölyesi

Diş Hekimi Olmak İstiyorum Atölyesi

Diş Hekimi Olmak İstiyorum Atölyesi

“Diş hekimi Olmak İstiyorum” Atölyesi

Program Bilgileri

Program koordinatörünün Unvanı/Adı-Soyadı

Dr. Öğ. Üy. Mehmet DEMİRKOL

Etkinlik tanımı

Diş sağlığının öneminin ve diş hekimi korkusunun gereksiz olduğu üzerinde durulan eğitim atölyesinde öğrenciler, kaç tane dişimiz var, diş çeşitleri, diş fırçalama, diş hekimi ziyareti, beslenme ve ağız sağlığı, ağız ve diş sağlığını tehdit eden unsurlar, diş hassasiyeti ile ilgili bilgiler vermek.

Eğitmenler

Prof. Dr. Emin Caner TÜMEN
Dt. Dicle AKBAŞ (Diş. Hek. F. / Pedidontoloji)

Amaç  

Bu programda dişlerin ne işe yaradığını nasıl bir sistemle işlediğini öğrenerek, sağlıklı dişler ve ağız sağlığıyla ilgili bilgiler edinmelerini sağlamak amaçlanır.

Katılımcıların Yaş Grubu

6-15 yaş

Hedefler

Çocukların ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilerini arttırmak, doğru diş bakımını öğretebilmek, doğru beslenmenin nasıl olması gerektiğini anlatabilmek ve bunları bir davranış haline getirmeyi sağlamak.

Kontenjan

10-15 kişi

İçerik

Çocuk grubu kendilerine göre hazırlanmış bir küçük laboratuvar ortamında başlıca ağız ve diş bileşenleri ve kemikler üzerinde ölçüm ve incelemeler yaparlar. Diş hekimliği mesleğini tanımaya yönelik faaliyetleri içerir. Ağız ve diş sağlığı eğitimini eğlenceli kılmak için karşılıklı diyaloglar ve uygulamalar ile anlatım yapılır. Çocukların diş fırçalama alışkanlığını kazanabilmesini sağlamak amacıyla uygulamalı etkinlikleri içerir.

Programın Yapılacağı Yer : Dicle Üniversitesi

Başlama Tarihi : ......./......../2021
Eğitim Süresi  :  
Bitiş Tarihi : ......./......../2021